Permanentní make-up

Alena Janovská
váš specialista na permanentní make-up
9 let praxe

Jde o metodu dočasného líčení, při které se do horní vrstvy pokožky – epidermu, implantují přírodní barviva. Lze tak upravit velikost, hustotu i šířku obočí nebo v případě chybějícího obočí jej lze kompletně vymodelovat. Oči zvýraznit oční linkou nebo můžeme docílit zlepšení tvaru rtů, či potlačit jejich asymetrii.

Permanentní make-up dokáže podtrhnout krásné rysy vaší tváře a skrýt její nedostatky, či potlačit drobné asymetrie. Není ale náhražkou klasického líčení. Výsledkem permanentního make-upu mají být ty nejpřirozenější a nejjemnější odstíny, které vám dají jen základ líčení a upraví celkovou vizáž vaší tváře.

Každému zákroku v našem salonu předchází nezávazná konzultace, kde se dozvíte všechny podrobnosti příslušného zákroku. V zájmu dosažení těch nejlepších výsledků se každý zákrok provádí na tři sezení (tzv. korekce). Odstup mezi korekcemi je 3 – 4 týdny.

Výhoda tohoto postupu spočívá v tom, že po době od prvního sezení zjistíme, jak pokožka reaguje na daný aplikovaný pigment a na základě toho můžeme dále pozměnit odstín pigmentu či lehce korigovat tvar dle přání klientky.

Permanentní make-up se provádí speciálním přístrojem za pomocí jemné jehly. Bolest je potlačena lokálními anestetiky. Používáme lokální anestetikum ve formě krému. Délka zákroku se pohybuje podle náročnosti a typu úpravy obličeje. Přibližně trvá 1 – 2 hodiny.

Po zákroku může dojít k lehkému začervenání či otoku, který se ztratí během prvního dne. Je běžné, že se v místě aplikace objeví drobné stroupky, které se nesmí v žádném případě olupovat nebo škrábat. Klientka dostane s sebou speciální mast, kterou si bude stroupky potírat a ty se samy po 3 – 4 dnech odloupnou.

Je také dobré v prvních dnech po aplikaci pigmentu místa příliš nenamáčet (plavání apod.) či vystavovat nadměrnému slunečnímu záření (solárium).